LOJİSTİĞİN ÖNEMİ

Küreselleşen günümüz dünyasında lojistiğin önemi çok büyüktür. Ürünün ilk üreticiden son tüketiciye kadar ulaştırılmasına kadar olan taşıma, depolama, ambalajlama ve dağıtım faktörleri lojistik süreci olarak tanımlanır. Her türlü tüketimin arttığı günümüz dünyasında hizmetlerin/ürünlerin tüketiciye doğru zamanda, doğru miktarda ve doğru fiyatla ulaştırılması günden güne lojistiğin önemini arttırmıştır.

Lojistik ve lojistiğin önemi; yaşamsal faaliyetlerimizi devam ettirmemiz için gerekli olan gıda ürünleri, tekstil ürünleri, temizlik ürünleri, ev eşyaları, sağlık ürünleri, inşaat malzemeleri ve daha fazlasının bizlere yetişmesini sağlayan faaliyetler sürecidir. Üretici ve tüketici açısından önemli olan zaman, miktar ve fiyatlandırma gibi faktörlerin doğru belirlenmesi profesyonel lojistik çalışanları tarafından titizlikle ele alınmasını gerektirir.

HIZLI VE GÜVENLİ

Bursa’nın seçkin lojistik firmalarından olan ÖRSLOG LOJİSTİK profesyonel çalışan kadrosuyla doğru zamanda, doğru miktarda ve doğru fiyatlandırmayla Türkiye’nin dört bir yanında sizlere hizmet vermektedir.

Hayat standartlarımızın artması ve sosyal refah düzeyinin yükselmesi açısından da lojistiğin önemi dünyada çok yüksektir. Son dönemde küresel çapta hızla gelişen dinamik bir sektör olarak ön plana çıkması lojistiğin önemini vurguluyor. Uluslararası ticaret üzerindeki engellerin giderek kalkması, yabancı yatırımların artması ve teknolojik imkânlar sayesinde uluslararası ticaret hacmi günden güne gittikçe yükseliyor. Ulusal ekonomileri birbirinden ayıran gümrük vergileri, kotalar ve sermaye kısıtlamaları gibi engellerin azalması lojistik sektörünü daha da canlandırıyor. Hizmetler, iş gücü ve sermaye ülkeler arasında daha hızlı ve daha kolay taşınabilir hale geliyor.

Lojistik olmadan; pazarlama, üretim ve uluslararası ticarette başarılı olmak imkânsız. Gelişmiş endüstriyel sanayi toplumlarında lojistik yeterlilik büyük önem taşımakta ve tüketiciler satın aldıkları ürünlerin söz verildiği gibi teslim edilmesini bekliyor. Bu da lojistiğin önemini aslında olması gerekenden daha da çok vurguluyor. Olağanüstü durumlarda lojistiğin gerekliliği daha da iyi anlaşılmıştır. Bu alandaki planlamalarını ve düzenlemelerini en iyi yapan taraf büyük avantajlar sağlayarak rakipleri arasında önemli yol kat ediyor.

Lojistik sektörü ve lojistiğin önemi hem dünyada hem de Türkiye’de sürekli olarak gelişme göstermekte ve bu çerçevede sektörün de rekabet düzeyi yükselmektedir. Dolayısıyla şirketlerin rekabet güçlerini artırabilmeleri için sürekli maliyet, insan kaynağı, faaliyet ve yönetim süreçleri kalitesi, etkinliği ve teknolojisi açsından kendilerini geliştirmesi kaçınılmazdır.

Bursa lojistik firmaları hakkında bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Tosya Pirinci Siparişi için TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir